Rodzina w życiu każdego z nas pełni kluczową rolę. To właśnie ona stwarza niezbędne warunki i zaspokaja wszelkie nasze potrzeby – zarówno te psychiczne jak i te związane z życiem w społeczeństwie. Czas spędzony z rodziną jest bardzo ważny, a sposobów w jaki możemy go spożytkować jest bez liku.

Istota rodziny

Śmiało można powiedzieć, że rodzina zaspokaja ogólnospołeczne potrzeby swoich członków. Pełni funkcję:

  • prokreacyjną;
  • produkcyjną;
  • socjalizującą;
  • emocjonalną;

Czas rodziców z dziećmi

Rodzice, decydując się na założenie rodziny, podejmują niezwykle trudne wyzwanie. Muszą wychować dziecko na porządnego, wartościowego i odpowiedzialnego człowieka. Jest to jedna z najcięższych dróg do przejścia, a podstawą do tego, by wypełnić to jakże trudne zadanie, jest właściwe zagospodarowanie czasu spędzanego ze swoimi pociechami. My, podpowiemy dziś, w jak owocny sposób można to zrobić.

Świerze powietrze

Czas spędzony razem z dziećmi to chyba najlepszy z możliwych prezentów, jakim rodzice mogą obdarować swoje pociechy. Dzieci uwielbiają zabawę na zewnątrz. Każdego dnia pragną odkrywać coś nowego i szukać nowych doznań. Można zatem zabrać dziecko na spacer, do parku, na plac zabaw, pojeździć z nim rowerem czy pograć w piłkę. Opcji do wyboru jest na prawdę wiele. Aktywność na świeżym powietrzu to rewelacyjny sposób na rozwój wyobraźni dziecka, a także na udoskonalenie jego zdolności poznawczych. Poza tym, każde dziecko przebywające na świeżym powietrzu dotlenia się i poprawia swoją kondycję fizyczną.

Nowoczesne formy atrakcji

Aby spędzić efektywnie czas ze swoimi pociechami wcale nie trzeba brać dnia wolnego od pracy. Wystarczy znaleźć w swojej okolicy ciekawą ofertę atrakcji i wybrać coś dla siebie i swojego malucha. Można na przykład wybrać się do pobliskiego kina na film familijny czy animowany. Bogaty repertuar wielu kin bez wątpienia pozwoli wybrać coś zadowalającego. I tak na przykład ohkino.pl proponuje dla całych rodzin ekranizacje takie jak: „Sekretny świat kotów”, „Spider-man uniwersum”, a także „Królowa śniegu: po drugiej stronie lustra”. Poza kinem, równie interesującą opcją może być teatr bądź galeria ze specjalną wystawą przygotowaną dla rodzin z dziećmi. Wszystkie te formy spędzania wolnego czasu, poza tym, że zbliżają do siebie domowników, to także zapoznają malucha z jakże bogatym życiem kulturalnym.

Edukacyjna rozrywka

Wielu rodziców stawia na intelektualny rozwój swojego dziecka. Świetnym pomysłem może być zatem zapisanie się na wspólny kurs językowy przeznaczony dla maluchów i ich rodziców. Kursy takie opierają się na zabawie, a co więcej, angażują wszystkie zmysły i niezwykle rozwijają. Dla dziecka jest to rewelacyjny sposób zabawy, z kolei dla rodzica idealna okazja do obserwowania tego, jak jego pociecha zdobywa nowe umiejętności.

Dłuższy urlop

Okres wakacji, ferii zimowych, a także czas wolny od pracy wykorzystać można na to, by wybrać się z rodziną gdzieś dalej. Morze, góry, czy mazury będą bez wątpienia trafnym wyborem. Tego typu rodzinny wypad pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków, a co istotne – wzmocni rodzinne więzi.

Mówi się, że czas to pieniądz. Jest on jednym z cenniejszych zasobów jakie posiadamy, jednak wciąż wszystkim nam go brakuje. Każdy gdzieś goni, spieszy się, a te ważniejsze sprawy odkłada na później. Jednak zawsze warto na chwilę się zatrzymać i zastanowić się nad tym, co wybrać spośród naszych obowiązków i zainteresowań. Poświęcenie swojego czasu dla dzieci i rodziny zawsze powinno być dobrze postrzegane, zatem nie bójmy się wybierać tej formy aktywności.

Written by 

1 thought on “Jak spędzam wolny czas z rodziną?

  1. Chyba jedąa z największych atrakcji dla dzieci są place zbaw i parki rozrywki. Mówię to z własnego doświadczenia, bo ze swoimi maluchami praktycznie codziennie jakieś letnie wypady organizujemy 🙂 frajda dla nich nieoceniona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.