Łazienka hotelowa

Łazienka hotelowa zwykle jest niewielką przestrzenią przy hotelowym pokoju, a personel ma często niewiele czasu na sprzątanie, zanim zameldują się kolejni goście. Dlatego potrzebne są nie tylko systemy elektroniczne, gdzie można zaznaczać wykonane zadania i już przygotowane pokoje wraz z łazienkami, ale również takie rozwiązania, które ułatwią utrzymanie w czystości hotelowej łazienki. Podamy naszym zdaniem cztery najważniejsze. W naszym zestawieniu nie zabraknie suszarki do rąk niezbędnej w strefie umywalkowej.

Suszarka do rąk zamiast ręcznika w strefie umywalkowej

Niewątpliwie strefa umywalkowa w każdej łazience, również tej hotelowej jest najczęściej użytkowana. Dlatego muszą się w niej znaleźć rozwiązania wygodne dla gości, jak i osoby utrzymującej w niej porządek. Do takich rozwiązań niewątpliwie należy suszarka do rąk. Do wyboru mamy modele klasyczne z dyfuzorem, a także kieszeniowe o większej mocy i krótszym czasie suszenia. Suszarki do rąk kieszeniowe ze względu na swój kompaktowy rozmiar są doskonałym wyborem do strefy umywalkowej w hotelowej łazience. Choć ich pobór mocy jest większy, to często jest możliwość jego regulacji, a ponadto należy zaznaczyć, że przy większej mocy suszenie rąk jest nawet 5-krotnie krótsze i z ok. 30 sekund zmienia się w ok. 7 sekund. Suszarki do rąk posiadają bardzo mocne, trwałe, a jednocześnie łatwe w czyszczeniu obudowy. Zresztą wybór suszarki kieszeniowej ogranicza konieczność jej przecierania, gdyż jej użycie nie wymaga stosowania żadnych przycisków, gdyż mechanizm włącza się po zbliżeniu rąk. To rozwiązanie znacznie wygodniejsze od ręczników do wycierania rąk. Stosowanie niewielkich ręczników bawełnianych, czy bambusowych powoduje, że po każdym gościu trzeba wymieniać dodatkowe ręczniki, poza tymi kąpielowymi.

Armatura podtynkowa i bezdotykowa

Jeśli szukasz rozwiązań, które sprawią, że łazienkę będzie się znacznie łatwiej czyścić, to z pewnością należy do nich armatura podtynkowa i bezdotykowa. Kran montowany w ścianie, a nie na misie umywalkowej jest mniej narażony na gromadzenie się osadów z mydła i wody, a zastosowanie mechanizmu bezdotykowego dodatkowo zwiększa jego czystość. To niezwykle schludne i eleganckie rozwiązanie, z którego goście hotelowi chętnie korzystają bez obaw o zarażenie bakteriami. Warto zauważyć, że baterie z systemem podtynkowym mają zwykle bardzo nowoczesny design, choć można znaleźć również takie w stylu retro, zatem bez problemu dopasuje się to rozwiązanie do wybranej aranżacji hotelowej łazienki.

Montaż na stelażu umywalek i toalet

Kolejną kwestią, która może sprawić, że sprzątanie łazienki hotelowej będzie prostsze jest montaż ceramiki łazienkowej. O ile montaż wiszący umywalki to nic nadzwyczajnego, o tyle w przypadku toalet nie jest to jeszcze rozwiązanie powszechne. My rekomendujemy montaż podtynkowy na stelażu, zarówno umywalek, jak i toalet, gdzie wszystkie przyłączenia są niewidoczne, a jedynym widzialnym elementem w przypadku umywalki jest misa i kran z ustawioną temperaturą wody, a w przypadku toalety misa toaletowa i system spłukujący. Można również zdecydować się na spłukiwanie automatyczne działające na czujnik ruchu. Najbardziej prozaicznym powodem takiego montażu, jest większa ergonomia i łatwość umycia całej podłogi w łazience, bez konieczności lawirowania pomiędzy poszczególnymi elementami białego montażu.

Akcesoria łazienkowe w pojemnikach z funkcją podczerwieni

Niektóre akcesoria łazienkowe zdecydowanie ułatwiają pracę pokojowym. Oczywiście chodzi tu o zamykane pojemniki z okienkiem, przez które widać stopień zużycia środków higienicznych, papieru, czy też mydła w płynie bądź pianie. Zwiększają one również estetykę i zapobiegają przypadkowemu zamoczeniu ręczników papierowych bądź papieru toaletowego, a także wyciekowi mydła, zwłaszcza , jeśli wybierze się model dozownika do mydła z zaworem niekapkiem. Dodatkowo akcesoria łazienkowe mogą być wyposażone w czujnik na podczerwień. Dzięki temu środki higieniczne mogą być dozowane po zbliżeniu rąk i w ściśle określonej ilości, co zapobiega także marnotrawstwu.

Stosowanie sprawdzonych rozwiązań w łazienkach hotelowych zdecydowanie pomaga utrzymać w nich czystość. Im więcej użyje się ich w łazience, tym łatwiej i krócej przebiega sprzątanie.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.