Grupa osób w restauracji na spotkaniu z kontrahentem

Biznesowy świat rządzi się swoimi prawami i jeżeli zależy nam na dobrym pierwszym wrażeniu, a także nawiązaniu relacji, podjęciu współpracy oraz doskonałej ogólnej oceny naszej osoby w oczach kontrahenta warto znać i stosować kilka ważnych punktów etykiety w biznesie. Otwórz sobie klucz do sukcesu i zasłyń z wysokiego poziomu!

Powitanie oraz odpowiedni ubiór – dress code

Moment powitania, przedstawienia się oraz pierwszej oceny, która często odbywa się na podstawie ubioru, jak i komunikacji – dobór słów, poprawna polszczyzna, brak mowy potocznej oraz branżowego slangu, uprzejmość oraz stonowany głos. Ważna jest również sama postawa oraz ubiór – podczas powitania patrz kontrahentowi w oczy, a także miej swobodną postawę ciała. Zadbaj także o odpowiedni strój podczas rozmowy, który jest zarówno wizytówką Twojej firmy, jak i świadczy o Twoim profesjonalizmie – elegancja jest tu jak najbardziej wskazana! Kolejną kwestią etykiety podczas spotkania firmowego jest przestrzeganie hierarchii – mowa tu o zajmowanym stanowisku. To osoba na wyższym stanowisku pierwsza podaje dłoń, jednak osoba będąca gościem spotkania czy też będąca na niższym stanowisku pierwsza się wita – słownie. W przypadku tego samego stanowiska przyjmuje się ogólne zasady – starsza osoba podaje rękę młodszej oraz kobieta mężczyźnie. Co ważne, jeżeli osoba wyższa w hierarchii nie poda dłoni należy taką sytuację uszanować i przejść do dalszej części rozmowy.

Punktualność, a także dyskrecja i wiarygodność

Umawiając się na spotkanie firmowe, zadbaj o to, aby być na nim punktualnie. Jeżeli jednak jakaś nieprzewidywana sytuacja wpłynie na Twoją punktualność, to o spóźnieniu informujemy telefonicznie – w biznesowym świecie nie wolno zrobić tego za pomocą wiadomości tekstowej! Podczas samej rozmowy staraj się unikać rozmów o życiu prywatnym rodziny czy ostatniej imprezie z kumplami. Będąc w restauracji czy też w innej przestrzeni publicznej nie wygłaszaj na głos negatywnych opinii o samej firmie, a także unikaj używania konkretnych nazwisk.

Kierując się tymi kilkoma wskazówkami możesz być pewien sukcesu podczas organizacji spotkania  firmowego. Warszawa to zdecydowanie miasto, oferujące wiele możliwości by wspomóc Cię w przygotowaniach. Pamiętaj! Dyskrecja oraz godny zaufania wizerunek to klucz do sukcesu!

Więcej informacji znajdziesz na Naskrajnej.pl.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.