Wyjazd na kamping do Chorwacji na urlop

Kemping to jeden z najfajniejszych sposobów na kontakt z otoczeniem i odkrywanie świata przyrody. Może pozwolić Ci doświadczyć najbardziej niesamowitych miejsc w niezwykły sposób. Sposób, w jaki spakujesz się na biwak, może w znacznym stopniu wpłynąć na Twój komfort i zdolność do czerpania pełnej radości z tego doświadczenia. Jeśli zabierzesz nieodpowiedni ekwipunek, możesz spędzić nieszczęśliwy czas.

To jest niezbędne

Poduszka chłodząca to prawdziwy ratunek, gdy chcesz się ochłodzić w letnie upały. Wystarczy tylko zmoczyć ręcznik, wycisnąć nadmiar wody i cieszyć się temperaturą niższą o kilkanaście stopni w okolicach szyi, ramion i twarzy. Jeśli raz go wypróbujesz, już nigdy nie wyjedziesz bez niego na kemping! Spanie pod gwiazdami będzie o wiele wygodniejsze, jeśli będziesz mieć wodoodporny śpiwór odpowiedni do pory roku. W rzeczywistości czasami niebezpiecznie jest próbować biwakować bez śpiwora, który zapewni Ci odpowiednie ciepło. Podczas biwakowania chcesz ograniczyć ilość zabieranych rzeczy do niezbędnego minimum. Kempingowe ręczniki podróżne są niezbędne, ponieważ nie będziesz mógł polegać na obsłudze pokojowej! Ręczniki te są idealne po kąpieli pod prysznicem, a może nawet po kąpieli w jeziorze lub strumieniu, ale nie wszystkie ręczniki są takie same. Ręcznik z mikrofibry jest kompaktowy i szybkoschnący, więc nie musisz się martwić, że podczas biwaku będziesz nosić ze sobą śmierdzący ręcznik. Jest odporny na piasek i brud, co oznacza, że wystarczy potrząsnąć ręcznikiem, aby pozbyć się zanieczyszczeń, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku na świeżym powietrzu! Kempingi w Chorwacji to idealne miejsce do wypoczynku.

To warto zabrać na wakacje

Dobre latarki i latarnie są nieocenione podczas biwakowania, a szczególnie podczas biwakowania pod namiotem. Dobre latarki pomogą Ci znaleźć miejsce, do którego zmierzasz, a dobre latarnie ułatwią Ci poruszanie się w nocy. Jedną z najlepszych części biwakowania jest siedzenie przy ognisku, gdy jest już naprawdę późno, i spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną. Jeśli nocą biwakujesz pod namiotem bez dobrego oświetlenia, poruszanie się po okolicy staje się niebezpieczne. Nikt nie chce spędzać wielu godzin na próbach rozpalenia ognia. Nie ma nic złego w tym, że przyniesiesz ze sobą niewielką pomoc, aby wszystko się zaczęło. Zabierz ze sobą dobrą zapalniczkę lub podpałkę, która pomoże szybko rozpalić ogień. Na kempingu można przygotować wiele ciekawych potraw, jeśli tylko weźmie się ze sobą kilka prostych narzędzi, które nie zajmują dużo miejsca. Jeśli możesz zabrać ze sobą tylko jedno narzędzie do gotowania, warto rozważyć przenośną kuchenkę kempingową opalaną drewnem. Takie narzędzie ułatwia rozpalenie ognia i postawienie na nim garnków lub patelni. Sprawdzony kamping może udostępnić Ci niezbędne narzędzia do gotowania, ale lepiej je mieć przy sobie.

Pamiętaj o tym

Namiot to naprawdę kwintesencja biwakowania. Bez namiotu spędzisz noc naprawdę pod gwiazdami lub w samochodzie. Z różnych powodów (zwierzęta, pogoda, wygoda) nie polecamy żadnego z tych rozwiązań. Kieszonkowy nóż. Jest coś takiego w biwakowaniu, co sprawia, że wydaje się ono bardziej oficjalne, gdy masz ze sobą wielofunkcyjne narzędzie, takie jak scyzoryk. Możesz pokroić jedzenie, pociąć lub naostrzyć patyki i mieć ostatnie źródło ochrony przed zwierzętami – wszystko to w jednym, łatwym do przenoszenia, kieszonkowym narzędziu. Ubranie przeciwdeszczowe i plandeka. Nie chcesz o tym myśleć, ale deszcz jest nieunikniony podczas biwakowania. Jeśli tak się stanie, będziesz zadowolony, że masz odzież przeciwdeszczową dla siebie oraz plandekę, którą możesz rozłożyć lub położyć na namiocie. Utrzymanie siebie i swojego sprzętu w suchości jest kluczem do przyjemnego spędzenia czasu na łonie natury.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.