Mężczyzna z ubezpieczonym telefonem.

Artykuł partnera.

Smartfony stały się nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Dla wielu osób są niezbędnym narzędziem pracy. Nic więc dziwnego, że flagowe modele czołowych producentów cieszą się coraz większą popularnością – mimo swej wysokie ceny.

Ubezpieczenie telefonu Samsung – jakie daje nam możliwości?

Niestety, wiele osób, które decydują się na zakup urządzenia za kilka tysięcy złotych, nie jest w stanie w pełni cieszyć się ich funkcjonalnością z obawy o to, że nieopatrznie uszkodzą cenny sprzęt. Na szczęście, istnieje rozwiązanie. Jest nim ubezpieczenie telefonu. Samsung oraz inni czołowi producenci odnotowują, że większość użytkowników ich sprzętów decyduje się na skorzystanie z takiej opcji. Czy jednak warto to zrobić? Jak wybrać ubezpieczyciela i zgłosić ewentualną szkodę? Odpowiedzmy na te pytania.

Jeśli posiadamy jeden z flagowych modeli smartfonów Samsung, ubezpieczenie telefonu może dać nam pełnię swobody korzystania z urządzenia w każdych warunkach. W zależności od wybranego rodzaju ubezpieczenia, możemy liczyć na pokrycie kosztów napraw usterek takich jak zbity wyświetlacz, problemy z głośnikiem, mikrofonem oraz gniazdem słuchawek, usunięcie usterek w obrębie gniazda ładowarki, naprawę lub wymianę elementów telefonu (takich jak procesor czy pamięć RAM). Słowem, ubezpieczenie może zagwarantować kompleksową ochronę naszego smartfona, a tym samym również stanu domowych finansów. W zależności od tego, jakie ubezpieczenie telefonu wybierzemy, możemy liczyć na odszkodowanie, które pokryje koszty naprawy lub też skorzystanie z usług profesjonalnego, autoryzowanego serwisu bez opłat.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie telefonu Samsung

W przypadku, gdy decydujemy się na zakup flagowego modelu smartfona, ponosimy koszty rzędu kilku tysięcy złotych. Dla wielu osób taki wydatek jest sporym obciążeniem. Warto jednak mieć świadomość, że może się na tym nie skończyć. Koszty naprawy flagowców są bowiem znacznie wyższe, niż tańszych lub starszych modeli. Wynika to zarówno z zaawansowanych technologii, które są w nich zastosowane, jak i cen części zamiennych. Decydując się na ubezpieczenie ponosimy dodatkowe koszty, jednakże są one znacznie mniejsze, niż wydatki na ewentualną naprawę. Co więcej, posiadanie ubezpieczenia telefonu daje nam komfort psychiczny podczas codziennego użytkowania urządzenia.

Jak ubezpieczyć telefon?

Jak widzimy, ubezpieczenie telefonu jest rozwiązaniem, które warto rozważyć. Jak jednak ubezpieczyć swoje urządzenie? Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że ubezpieczyciele podpiszą z nami umowę jedynie w przypadku, gdy urządzenie jest dopiero co zakupione. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że musimy decydować się na zakup ubezpieczenia od operatora lub sprzedawcy. Istnieją bowiem niezależne firmy, których warunki ubezpieczenia są znacznie bardziej atrakcyjne. Ich oferty znajdziemy m.in. w Internecie. Na podjęcie decyzji co do wyboru ubezpieczyciela oraz oferty mamy kilka dni. Warto również zapoznać się z poszczególnymi propozycjami jeszcze przed ostatecznym zakupem flagowca. Pozwoli nam to na optymalne dopasowanie ubezpieczenia do naszych potrzeb.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.