Dwóch mężczyzn buduje linie produkcyjną

Artykuł sponsorowany.

Tworzenie linii produkcyjnej to bardzo wymagający proces, podczas którego trzeba uwzględnić szereg najważniejszych czynników. Dowiedzmy się o nim istotnych informacji i przekonajmy, jak powstają linie produkcyjne?

Linia produkcyjna – skomplikowany mechanizm

Właściwie każde przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem produktów potrzebuje do tego celu linii produkcyjnej, dzięki której cały proces pracy jest lepiej zautomatyzowany i bardziej efektywny. Linia produkcyjna to zbiór osobnych maszyn, każda z nich zajmuje się inną czynnością, ale finalnie wszystkie działają w tym samym celu, żeby wyprodukować dany przedmiot. Ta swoista automatyka przemysłowa, do której używa się wiele różnych rozwiązań konstrukcyjnych, wymaga dobrej koordynacji sprzętu i zasobów ludzkich.

To dlatego budowa linii produkcyjnych bywa tak skomplikowana i trzeba ją powierzyć specjalizującej się w tym firmie, która nie tylko zajmie się projektowaniem maszyn przemysłowych, wykona niezbędne obliczenia wytrzymałościowe, ale też zatroszczy się o właściwą relokację maszyn, aby spełniały swoje zadanie jak najwydajniej. Projektowanie linii produkcyjnych wymaga stworzenia stanowisk, gdzie produkt będzie przechodził kolejne etapy obróbki, aż do finalnego wyniku, jakim jest produkt trafiający do rąk klientów. Niektóre etapy obsługują roboty przemysłowe, niektóre człowiek, ale niemniej wszystko musi działać niezawodnie, jak w szwajcarskim zegarku.

Linie produkcyjne – jakie są ich rodzaje?

Linie produkcyjne mogą być różnego rodzaju: ciągłe, seryjne i masowe, małoseryjne oraz produkcji jednostkowej. Czym się charakteryzują? Pierwsza z nich – linia produkcji ciągłej działa, jak sama nazwa wskazuje, bez przerwy. Druga odnosi się do produkcji takich samych lub podobnych produktów. Trzecia z wymienionych – produkcji małoseryjnej – dotyczy tworzenia kilku podobnych produktów. Ostatnia – produkcji jednostkowej odpowiada za tworzenie produktów unikalnych, na których jest niskie zapotrzebowanie na rynku. Niezależnie jednak od tego, o jakiej linii produkcyjnej mowa, musi być wykonana porządnie i z materiałów wysokiej jakości. Polecamy szczególnie biuro konstrukcyjne www.imi-polska.pl, które oferuje zaawansowane rozwiązania technologiczne. Każde z nich dopasowane jest do indywidualnych potrzeb zleceniodawców!

Linia produkcyjna od IMI Polska – krok po kroku

IMI Polska tworzy linie produkcyjne pod klucz, zaczynając od przemyślanej, spójnej koncepcji, a kończąc na stworzeniu kompletnego systemu, którego głównym zadaniem jest zwiększenie i przyspieszenie produkcji. Proces projektowania podzielony jest na sześć etapów. Wszystko zaczyna się od badania potrzeb klienta, dzięki czemu można się dowiedzieć, czego tak naprawdę on oczekuje i jak można mu zapewnić idealne rozwiązanie. Mając tę wiedzę, można przystąpić do przygotowania koncepcji ofertowej i wyceny. Projekt przygotowany jest w środowisku 3D, co dotyczy każdego etapu projektu, ale też symulacji i analiz. W dalszym kroku firma przechodzi do realizacji projektu – następuje produkcja, montaż stanowiska i linii produkcyjnej. Jeden z ostatnich etapów to walidacja oraz FAT (Factory Acceptance Test) w siedzibie IMI Polska. Na sam koniec następuje dostawa i rozruch linii produkcyjnej u klienta.

Zdecydowanie warto skorzystać ze wsparcia i pomocy IMI Polska, nie tylko w zakresie zaprojektowania i stworzenia linii produkcyjnej, bo firma ma też w swojej ofercie inne usługi, jak programowanie plc, automotive, oee, przyrządy spawalnicze itp.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.