Duży prysznic zamontowany w łazience w mieszkaniu

Artykuł sponsorowany.

Szeroki wybór kabin prysznicowych dostępnych na rynku sprawia, że urządzenie łazienki może wydawać się prawdziwym wyzwaniem. Do wyboru mamy prysznice o różnych kształtach i wysokościach. Niezależnie od rodzaju, nie można jednak zapominać o odpowiednich okuciach, ponieważ to one zapewniają trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji w naszej łazience. Produkty z wysokiej jakości materiałów znajdziemy w sklepie Interfit, którego oferta koncentruje się wokół okuć do szkła.

Pierwszą decyzją, którą trzeba podjąć, jest kształt kabiny prysznicowej. Ta kwestia jest oczywiście w dużej mierze uzależniona od dostępnej przestrzeni. W niewielkich łazienkach, wiele osób decyduje się na kabiny narożne, które idealnie wpasowują się w róg łazienki. Często posiadają zaokrąglone ściany, ale jeżeli pozwala nam na to przestrzeń, możemy też zdecydować się na kabinę kwadratową, żeby zyskać więcej miejsca, a przez to zwiększyć komfort kąpieli.

Pod uwagę trzeba wziąć też wysokość brodzika. To, który najlepiej się sprawdzi, jest oczywiście zależne od potrzeb użytkowników. Osobom niepełnosprawnym lub starszym z pewnością łatwiej będzie korzystać z kabiny prysznicowej z płaskim brodzikiem. Jeżeli w domu mieszka dziecko, zdecydowanie lepszym wyborem będzie wysoki brodzik, ponieważ w razie potrzeby może zasłużyć wanienkę dziecięcą. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzają się też kabiny bez brodzików.

Trzeba też przemyśleć, jaki natrysk najbardziej nam odpowiada. Tradycyjnym rozwiązaniem, które wciąż często pojawia się w naszych domach, jest oczywiście słuchawka prysznicowa. Zwolennicy dużego, równomiernego strumienia wody powinni jednak zastanowić się nad deszczownicą. Coraz więcej osób decyduje się też na panele prysznicowe, które zawierają zarówno słuchawkę, jak i deszczownicę. Bywają też wyposażone w funkcję hydromasażu, dlatego można urządzić sobie domowe SPA.

Zawiasy do drzwi kabin prysznicowych

Ważną kwestią jest też sposób otwierania drzwi, ponieważ to przekłada się na komfort użytkowania i zajmowaną przestrzeń. W ofercie Interfit znajdziemy też zawiasy do różnego rodzaju drzwi kabin prysznicowych. Osoby, które dysponują ograniczoną przestrzenią mogą zdecydować się na drzwi przesuwne. Wygodnym rozwiązaniem są też skrzydła uchylne, które działają jak standardowe drzwi do pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, że zazwyczaj otwierają się na zewnątrz, dlatego potrzebne jest dość dużo miejsca przed kabiną. Można również zdecydować się na drzwi wahadłowe, które montuje się pośrodku kabiny, a nie na jej krawędzi. Ciekawym rozwiązaniem jest prysznic typu walk-in, pozbawiony drzwi. Warto jednak wziąć pod uwagę, że taka kabina zajmuje sporo miejsca, dlatego nie nadaje się do małej łazienki.

Warto dobrze przemyśleć wybór kabiny prysznicowej, ponieważ będziemy używać jej każdego dnia. Powinna więc nie tylko pasować do wystroju łazienki, ale też zapewniać walory praktyczne.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.