Serwer z wydajnym chłodzeniem

Firmy gromadzą coraz większe ilości danych. Większość z nich przechowywana jest na specjalnych urządzeniach. Tak zwane centra danych rozrastają się a co za tym idzie trzeba również zadbać o ich chłodzenie. Ma bowiem ono bardzo duży wpływ na odpowiednie funkcjonowanie urządzeń. Ich przegrzanie mogłoby spowodować zniszczenie sprzętu i utratę danych.

Pod kontrolą

Nie trudno się domyślić, że głównym zadaniem systemu chłodzenia jest utrzymanie prawidłowej temperatury wszystkich urządzeń. Cały sprzęt zgromadzony w serwerowni do optymalnej pracy powinien mieć zapewnioną odpowiednią temperaturę. Okazuje się bowiem, że już niewielkie przegrzanie sprzętu może spowodować jego awarię. Oczywiście żadna firma, nie chciałaby dopuścić do takiej sytuacji. Bardzo ważne jest wiec to, by zadbać o wysoką jakość systemu chłodzenia.

Jak wybrać?

W przypadku urządzeń IT doskonale sprawdzi się chłodzenie precyzyjne. Sprawia ono bowiem, że zarówno temperatura jak i wilgotność powietrza są utrzymywane na stałym poziomie, zapewniającym najlepsze warunki pracy urządzeń. Dzięki temu sprzęt może działać wydajnie i służyć nam na lata. Instalację takiego systemu chłodzenia najlepiej jest zlecić specjalistom. Zadbają oni o to, by cały system został zamontowany w prawidłowy sposób. Co więcej konsultując się z ekspertami mamy większą szansę na to, że uda nam się dobrać system chłodzenia odpowiadający naszym wymaganiom. Konsultant podpowie rozwiązania, które sprawdzą się w danym przypadku. Podczas wyboru układu z pewnością sprawdzi on tak zwaną wielkość mocy cieplnej, która jest wydzielana przez urządzenia w serwerowni oraz po za nią. Będzie musiał także przeanalizować informacje dotyczące zapasu wielkości mocy. Dopiero na tej podstawie może podjąć decyzję o doborze możliwie najlepszego układu chłodzenia.

Infrastruktura informatyczna nie mogłaby funkcjonować bez odpowiedniego systemu chłodzenia. Pamiętajmy więc, że nie należy na tej kwestii oszczędzać. Dobry system posłuży nam na lata, będzie wiec doskonałą inwestycją. Pamiętajmy także o tym, by regularnie konserwować system chłodzenia.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.