Zamontowane lampy zewnętrzne przed domem

Artykuł partnera.

Wybór oświetlenia wejścia do domu to decyzja, która ma bezpośredni wpływ na wiele aspektów naszego mieszkania. Obok oczywistego aspektu estetycznego i dekoracyjnego, na uwagę zasługują kwestie bezpieczeństwa, jak również koszt oświetlania wejścia do domu i całej posesji. Dlatego do oświetlenia zewnętrznego warto podejść całościowo – dokładnie zaplanować całą instalację, jej styl oraz rodzaj oświetlenia i na tej podstawie wybrać lampy zewnętrzne. W poniższym artykule Eksperci marki Studio Światła podpowiadają jak wybrać odpowiednie lampy zewnętrzne i na co zwrócić uwagę projektując instalację oświetlenia domu i posesji. Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się pomocne, a po lampy zewnętrzne zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Nie ma oświetlenia bez instalacji

Początkiem każdego oświetlenia zewnętrznego jest wyprowadzenie instalacji zasilającej na zewnątrz. Warto o tym pomyśleć już na etapie projektu domu, ponieważ w ten sposób unikniemy prac instalacyjnych obniżających estetykę elewacji zewnętrznej. W praktyce oznacza to, że już na etapie projektu powinniśmy wiedzieć, czy wejście do domu zostanie oświetlone przez lampę wiszącą, czy też lampy ścienne rozmieszczone po obu stronach drzwi.

Lampy zewnętrzne – wiszące czy ścienne?

Lampy wiszące przeżywają prawdziwy renesans. Stylizowane na dawne latarnie doskonale komponują się z nowoczesną architekturą, w ramach której podkreślamy loftowe detale i dekoracje. Lampy wiszące bardzo dobrze sprawdzają się w projektach, w których przed drzwiami wejściowymi zaplanowano zadaszenie. Tego typu rozwiązania dodają elegancji, jednocześnie zapewniając równomierne doświetlenie całej przestrzeni przy drzwiach.

Powszechnie uważa się, że wybór lamp zewnętrznych wiszących jest mocno ograniczony, co jest nieprawdą. W asortymencie sklepu Studio Światła posiadamy szereg lamp wiszących o nowoczesnym designie, który łączy modny obecnie minimalizm ze stylem postindustrialnym. Oczywiście obok nowoczesnych lamp wiszących oferujemy również projekty nawiązujące do klasycznych latarni ulicznych sprzed lat.

Lampa zewnętrzna

Argon kinkiet zewnętrzny Erbabis

Lampy ścienne – kinkiety przy drzwiach frontowych

Lampy zewnętrzne ścienne to rozwiązanie, które możemy zastosować zarówno w budynku pozbawionym zadaszenia przed wejściem, jak i takim, w którym takie zadaszenie wykonano. Kinkiety są pod tym względem bardzo uniwersalne, a za ich wyborem przemawia możliwość uzyskania ciekawego efektu świetlnego – gros inwestorów decyduje się na instalację lamp ściennych przede wszystkim ze względu na to, w jaki sposób oświetlają elewację budynku.

Zaletą montażu kinkietów jest możliwość punktowego oświetlenia najbardziej newralgicznych punktów w obrębie drzwi frontowych – zamka i klamki. Należy przy  tym pamiętać, żeby źródło światła nie znalazło się bezpośrednio na wysokości wzroku, ponieważ zamiast ułatwiać zamykanie/otwieranie drzwi po zmroku może znacząco utrudniać te czynności. Decydując się na oświetlenie ścienne, warto przyjrzeć się ofercie lamp z delikatnie przysłoniętymi żarówkami. Chodzi o to, żeby światło kierowane było na boki, a nie bezpośrednio do przodu. W ten sposób unikamy ryzyka oślepienia, jednocześnie zwiększając zakres oświetlonej przestrzeni w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi wejściowych.

Oświetlenie garażu

Oświetlenie bramy garażowej powinno być mocne i wyraźne. Wynika to z dwóch przyczyn:

  • po pierwsze rolą lampy nad bramą garażową jest oświetlenie samochodu,
  • po drugie światło przy garażu ma zapewnić bezpieczeństwo po zmroku.

W tym celu najlepiej sprawdzają się nowoczesne naświetlacze, co nie oznacza, że odpowiednie oświetlenie bramy garażowej wymaga rezygnacji z zachowania spójnego projektu oświetlenia nieruchomości. Naświetlacze można potraktować jako uzupełnienie dla lamp elewacyjnych i zarządzać ich pracą z poziomu fotokomórki. W celu odpowiedniego oświetlenia garażu i podjazdu możemy również wykorzystać nowoczesne reflektory. Ich atrakcyjny design z pewnością będzie się dobrze komponował z elewacją, podczas gdy mocne zintegrowane światło zapewni nam maksimum bezpieczeństwa. To szczególnie istotne w przypadku garaży niezintegrowanych w bryle budynku, które często znajdują się w pewnej odległości od oświetlonych drzwi frontowych do domu.

Sprawdź ofertę lamp zewnętrznych w sklepie Studio Światła pod adresem: https://studioswiatla.pl/

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.