Elegancki i długi dywam do przedpkoju

Chodniki zarówno do przedpokoju jak i do holu to bardzo często pomijany element wyposażenia wnętrz. Nie da się ukryć, że wiele osób nie wiedząc w jaki sposób można je dobrać, po prostu z nich rezygnowało. Prawdą jest, że źle dobrany chodnik do przedpokoju lub holu, może całkowicie oszpecić nawet najpiękniejszą aranżację. Wobec tego jak można dobrać stylowe chodniki do przedpokoju i holu?

Dlaczego warto posiadać chodnik w przedpokoju?

Przedpokój jest jednym z bardziej specyficznych wnętrz, jeśli chodzi o jego aranżację. Przede wszystkim, zwykle poświęcamy mu najmniej uwagi, a przecież to właśnie tam wita się i żegna gości. Jego odpowiednia aranżacja np:. z wykorzystaniem chodnika, powinna być więc priorytetem. Co więcej warto również zwrócić uwagę na aspekt praktyczny. Każdy z nas posiada w przedpokoju śliskie podłogi. Zwykle są one wykonane z płytek, a co za tym idzie, dobranie chodnika znacznie może zredukować ryzyko upadku. Kolejną kwestią, przemawiającą za tym, że warto mieć chodnik w przedpokoju jest po prostu estetyka. Chodniki- jeśli tylko zostaną odpowiednio dobrane do rozmiaru podłogi- mogą stać się elementem, który zwiększy elegancję i przytulność wnętrza. To właśnie z tych powodów, warto na nie postawić.

Modne i stylowe chodniki do przedpokoju, czyli chodniki sznurkowe

Poszukując modnego i stylowego rozwiązania, które jednocześnie będzie dopasowane do podłogi w przedpokoju, warto zwrócić uwagę na chodniki podgumowane sznurkowe. Mają one wiele zalet praktycznych, do których można zaliczyć chociażby:

  • ponadprzeciętna trwałość- chodniki podgumowane sznurkowe z powodzenie przetrwają próbę czasu;
  • elektrostatyczność;
  • możliwość czyszczenia zarówno na morko jak i na sucho- przy wykorzystaniu detergentów o łagodnym działaniu.

Co więcej, chodniki podgumowane sznurkowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają dodatkową, gumową warstwę na spodzie. Dzięki temu będą one stabilnie trzymać się nawet na bardzo śliskich podłogach i zminimalizują ryzyko ewentualnego upadku. Dodatkowo chodniki podgumowane sznurkowe są odporne na deformacje i zmiany kształtów. Z racji tego, że występuję one w różnorodnych wzorach i kolorach, mamy praktycznie nieograniczone możliwości wyboru. Jedynym istotnym parametrem, będą rozmiary podłogi. Niemniej jednak dzięki wszechstronności i mnogości modeli chodników tego typu, z powodzeniem będzie można dopasować je praktycznie do każdej aranżacji, która już istnieje w naszym przedpokoju lub holu. Możemy więc wybrać model, który idealnie wpisze się w harmonijną kompozycję, zaś z drugiej strony można postawić na model, który stanie się charakternym akcentem w przedpokoju. Wybór zależy już całkowicie od nas i naszych preferencji.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar chodnika do przedpokoju?

Rozmiary podłogi będą jedynym i największym ograniczeniem jeśli chodzi o dobór chodnika. Przede wszystkim musimy zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać. Rozmiary chodnika mogą bowiem idealnie dopasować się do długości i szerokości naszej podłogi, zaś z drugiej strony mogą pokrywać jedynie jej część. Zwykle kupuje się chodnik, którego rozmiary są nieco węższe, niż ogólna szerokość podłogi. Dzięki temu można wykreować ciekawy efekt aranżacyjny. Jeśli jednak wiemy, że nasze podłogi są niezwykle śliskie, a razem z nami mieszkają dzieci lub osoby starsze, to o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem, będzie pokrycie całej powierzchni. W dalszym ciągu taki układ będzie prezentował się estetycznie, a co najważniejsze zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkim domownikom.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.