Kanapa w salonie

Gdyby przeprowadzić ankietę z pytaniem o najważniejszy mebel w domu, z pewnością jedną z najczęstszych odpowiedzi byłaby kanapa. Salon to obok kuchni serce naszego domu, spotykają się tam wszyscy domownicy, by razem obejrzeć telewizję, zjeść obiad lub po prostu porozmawiać. Nic dziwnego, że kanapa jest bardzo narażona na zniszczenia, jako że jest jednym z najbardziej eksploatowanych mebli w domu. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór obicia kanapy, by jak najdłużej w pięknym stylu służyła nam w naszym domu.

Szenil

Szenil jest grubym i miękkim materiałem, w sam raz nada się na tkaninę obiciową kanapy, sofy lub narożnika. Swym wyglądem bardzo przypomina sztruks, występuje przy tym w bogatej gamie wzorów i kolorów. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, nie mechaci się i nie odbarwia się zbyt szybko. Ewentualne plamy należy usuwać w miarę możliwości bardzo szybko, gdyż zabrudzenie z łatwością wnika w materiał. Sama pielęgnacja nie wymaga dużo pracy, ogranicza się do odkurzania i rozczesywania szczotką (z delikatnym włosiem).

Welur

Do złudzenia przypomina zamsz, chociaż nie ma z nim nic wspólnego. Meblom, które pokrywa nadaje elegancji i szlachetności. Niezwykła miękkość i delikatność w dotyku to znak rozpoznawczy weluru. Mamy możliwość wyboru odpowiedniego wzoru i koloru spośród bogatej palety. Tkanina ta jest niezwykle wytrzymała, ale łatwo poddaje się zabrudzeniom, a samo jej czyszczenie nie należy do najłatwiejszych. Welur doskonale sprawdzi się w eleganckich klasycznych wnętrzach, w domach gdzie nie ma małych dzieci.

Żakard

Żakard świetnie wpasuje się zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjne wnętrze. Używany bardzo często przez tapicerów do renowacji starych mebli, by podkreślić ich szlachetność. Tkanina ta charakteryzuje się dużą wytrzymałością i względnie łatwą pielęgnacją. Dla żakardu charakterystyczne jest bardzo bogate zdobienie, niemal barokowy przepych we wzornictwie, co sprawia że doskonale sprawdzi się we wnętrzach bogatych, luksusowych, w towarzystwie antyków.

Mikrofaza

Mikrofaza to włókno syntetyczne, co sprawia że jest świetnym rozwiązaniem pod kątem alergików w domu. Tkanina z mikrofazy jest niezwykle sprężysta i lekka, a co najważniejsze – oddychająca, przepuszczająca powietrze. Obicie takie jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, które ogranicza się do odkurzania i przecierania miękką szmatką.

Alcantara

Tkanina ta doskonale się sprawdza do tapicerowania mebli, a także jachtów, samochodów, a nawet samolotów. Wykonana jest z syntetycznych ultramikrowłókien. Jej dużą zaletą jest miękkość, duża wytrzymałość, a także łatwość w utrzymaniu czystości. Pielęgnacja ogranicza się do odkurzania, przecierania i ewentualnego prania odkurzaczem piorącym.

Duży wybór jakościowych tkanin obiciowych oferuje sklep Bawełna-Tkaniny.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.