idalne oswitlenie do łazienki w mieszkaniu

Artykuł sponsorowany.

Oświetlenie jest kluczowym elementem wyposażenia łazienki, ponieważ w większości są to pomieszczenia bez okien. Światło lamp spełnia tu najważniejszą rolę. Oprócz funkcji użytkowych odgrywa ono też rolę dekoracyjną i relaksacyjną – często to właśnie w kąpieli odpoczywamy po ciężki dniu. Jak wybrać oświetlenie, by było funkcjonalne I piękne?

Styl i rozmieszczenie oświetlenia w łazience

W użytkowym pomieszczeniu jakim jest łazienka, wskazane jest ulokować kilka punktów świetlnych. Oświetlenie górne (sufit) jest kluczowe, gdyż równomiernie doświetla powierzchnie, jednak warto zainstalować dodatkowo światło funkcyjne (boczne), które wspomoże m.in. w koafiurze i makijażu. Równie istotne jest światło dekoracyjne. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym ilość źródeł światła może wynosić od dwóch do nawet kilkunastu. Wszystko zależy od Twoich preferencji, oczekiwań,  stylu pomieszczenia oraz jego wielkości.

Ciepłe czy zimne światło do łazienki?

Temperatura światła może być różna, w zależności od rodzaju oświetlenia. Zarówno główne jak i dekoracyjne światło może mieć ciepłą lub tylko delikatnie chłodniejszą barwę czyli około 3500 – 4000 K. Z kolei oświetlenie przy lustrze to neutralna temperatura, czyli 4000 – 5000 K, a oddawania barw (CRI) w przestrzeni nad lustrem powinien wynosić minimum 80%.

Zadbaj o bezpieczeństwo w łazience

Co jeszcze jest ważne gdy wybierasz oświetlenie łazienkowe? Oczywiście bezpieczeństwo, dlatego zwróć uwagę na oprawy o odpowiedniej szczelności, określane symbolem IP. W strefach narażonych na wilgoć, czyli w najbliższym otoczeniu wanny oraz umywalki najlepiej sprawdza sie oprawy o IP 44. Z kolei w miejscach, gdzie ryzyko zachlapania jest małe,  możesz wybrać  produkty z IP 21.

Design też się liczy! Jakie oświetlenie łazienkowe wybrać?

Oprócz funkcjonalności i użyteczności łazienka ma być miejscem, w którym dobrze się czujemy, wypoczywamy i relaksujemy po ciężkim dniu. Dlatego równie ważny jest jej wygląd, a doskonałe oświetlenie doda całemu wnętrzu charakteru i zbuduje odpowiedni nastrój. Szukasz idealnego światła do swojej łazienki? Oświecimy Cię! Bogatą i niepowtarzalną ofertę proponuje krakowski sklep z oświetleniem Abanet. Dlatego jeśli usilnie wpisujesz w wyszukiwarkę „lampy w Krakowie” – ta oferta Cię zachwyci! Abanet to propozycja pięknych, często zaskakujących lamp od ponad 200 producentów. Oferta nie jest skierowana tylko do mieszkańców małopolski, ponieważ  zakupy można zrobić zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Sprawdź, inspiruj się i wybieraj w oświetlenie tam, gdzie wykwalifikowana obsługa fachowo doradzi Ci w kwestii lamp, podświetlanych luster, łazienkowych kinkietów, a nawet najbardziej nietypowych i ekskluzywnych modeli lamp do łazienki.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.