Artykuł sponsorowany.
Prace na wysokościach to jeden ze stałych elementów każdego większego remontu czy wznoszenia nowej inwestycji. Aby działania przebiegały sprawnie, komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie, warto wyposażyć się w odpowiednią konstrukcję. Rusztowanie do elewacji pozwoli spełnić normy bezpieczeństwa określone przez stosowne przepisy oraz poprawi jakość pracy – jak wybrać dopasowany produkt?
Rusztowanie do elewacji – jezdne czy stałe?
Wykonanie elewacji, czyli położenia zewnętrznej ściany budynku to prace na dużych powierzchniach, gdzie mobilność rusztowania nie ma większego znaczenia. Inaczej sytuacja się przedstawia w przypadku prac remontowo-konserwatorskich wewnątrz pomieszczeń.
Malowanie i gładzenie ścian, malowanie sufitów, zakładanie elektryki czy montaż oświetlenia to działania, które wymagają szybkiego przemieszczania się z jednego końca pokoju na drugi, wówczas przydaje się rusztowanie jezdne.
Rusztowanie do elewacji może być zatem pozbawione kółek, ale to nie koniec możliwości konstrukcyjnych.
Rusztowanie do elewacji – rozmaite rodzaje zabezpieczeń
Rusztowania do elewacji to przede wszystkim wszelkiego rodzaju konstrukcje fasadowe. Modułowa budowa produktu pozwala tworzyć niezliczoną ilość rozmaitych konstelacji, które dopasują się do bryły budynku. Systemy, z których możemy skorzystać to m.in.:
- rusztowanie warszawskie – złożone z pionowych, grubych rur, połączonych dwiema cieńszymi, może występować w wersji jezdnej lub stabilnej,
- rusztowanie rurkowo-złączeniowe – konstrukcja składa się z rur i złączek, co pozwala na wiele konfiguracji, ale sprawia, że montaż jest bardziej czasochłonny,
- rusztowanie ramowe – składa się z płaskich ram wykonanych z prefabrykatów, dla większego komfortu wyposażone jest w barierki, a szerokość stopni można modyfikować według potrzeb,
- rusztowanie systemowe – zbudowane jest z różnorakich modułów, które są ze sobą połączone za pomocą stężeń oraz rygli. Pozwala w dowolny sposób ustawić konstrukcję wokół budynku, dlatego świetnie sprawdza się do nietypowych brył, na przykład z licznymi skosami czy owalnych konstrukcji.
Rusztowanie do elewacji – jakie dodatki mogą się przydać?
Rusztowanie do elewacji to nie wszystko, aby jeszcze lepiej zadbać o wygodę i bezpieczeństwo pracowników budowy, warto sięgnąć po funkcjonalne akcesoria. Podstawowy ekwipunek powinien zawierać poręczne pasy monterskie oraz kask zabezpieczający głowę.
Aby wzmocnić konstrukcję, jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo lub ochronić materiały budowalne, które przechowujemy na rusztowaniu do elewacji, można sięgnąć również po takie produkty jak:
- kosze do składowania drobnych elementów szalunków,
- drewniane krawężniki,
- siatki na rusztowanie,
- osłony siatkowe,
- poręcze,
- wysięgniki.
Rusztowanie do elewacji od Arad
Szukasz rusztowania do elewacji na sprzedaż lub wynajem? Zgłoś się do wrocławskiego przedsiębiorstwa – firmy Arad. Specjaliści podpowiedzą, jaki typ konstrukcji warto wybrać i dobiorą akcesoria, które jeszcze bardziej zwiększą komfort pracy, a tym samym przyspieszą zakończenie działań wokół nowej inwestycji. Skontaktuj się już dziś!
Źródło: www.arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia