Mężczyzna uzywa klimatyzacji w domu

Z roku na rok przybywa domów i mieszkań wyposażonych w klimatyzację. Rozwiązanie to jest już coraz tańsze, a korzyści, jakie daje w upalne letnie dni, są nieocenione. Optymalna temperatura sprzyja bowiem nie tylko naszemu samopoczuciu, ale także zdrowiu. Co istotne, nowoczesne klimatyzatory to urządzenia wielofunkcyjne, które z powodzeniem można wykorzystywać przez cały rok, nawet zimą. Jak to możliwe?

Ogrzewanie klimatyzacją

Tak, to nie jest żart, ogrzewanie klimatyzacją jest jak najbardziej możliwe, wystarczy tylko wybrać urządzenie, które zostało wyposażone w tego typu funkcję. Oczywiście chodzi tutaj o model klimatyzatora. Przy czym ogrzewanie za pomocą klimatyzatora możliwe jest zarówno przy klimatyzacji typu split i multisplit, jak i VRF.

Najważniejsze jest jednak to, że grzanie klimatyzacją jest również wydajne i opłacalne – zwłaszcza jako alternatywa dla innych rodzajów ogrzewania bazujących na prądzie, takich jak grzejniki elektryczne czy farelki. W takiej sytuacji oszczędność przy zastosowaniu klimatyzacji do grzania może wynieść nawet 60-80 procent. Wszystko dlatego, że klimatyzacja z funkcją grzania działa na tej samej zasadzie co pompa ciepła powietrze-powietrze.

Grzejnik w domu

Pompa ciepła z klimatyzatora

Jak widać, montaż klimatyzacji niesie ze sobą więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać. Klimatyzatory z funkcją grzania określa się bowiem także jako rewersyjną pompę ciepła. Przy czym w kwestii ogrzewania, klimatyzacja najlepiej sprawdza się w czasie okresów przejściowych, czyli jesienią i wiosną.

Są jednak na rynku dostępne urządzenia – np. oferta klimatyzacja Olsztyn, które doskonale radzą sobie także w zimie i mogą z powodzeniem pełnić nawet funkcję podstawowego źródła ogrzewania. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, ponieważ włączenie ogrzewania z klimatyzacji zajmuje dosłownie kilka sekund, co jest nieporównywalne pod względem komfortu do wielu innych źródeł ogrzewania, zwłaszcza tych na paliwa stałe.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.