Mieszkania do kupienia w bloku mieszkalnym

Mieszkanie to poważna inwestycja, która zazwyczaj pochłania naprawdę wysokie koszty. Szczególnie jeśli wybieramy tak duże i popularne miasto jak Kraków. Często wiąże się to z tym, że musimy wziąć kredyt na długie lata. Niezależnie jednak od źródła finansowania musimy dokładnie przemyśleć wszystkie aspekty związane z całym tym procesem. Na co należy zwrócić uwagę, kiedy zastanawiamy się nad kupnem mieszkania w Krakowie? Podpowiadamy!

Jak przygotować się do kupna mieszkania w Krakowie? 

Jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że szukanie mieszkania może w dużej mierze odbywać się przez internet. Niemalże każdy deweloper, agencja nieruchomości czy osoby prywatne chcące sprzedać swoje mieszkanie, ogłaszają się w internecie. Możemy więc dokładnie sprawdzić lokalizację, zobaczyć zdjęcia mieszkania zanim obejrzymy je na żywo. To wiele upraszcza. Możemy wpisywać interesujące nas frazy w wyszukiwarkę, przeglądać strony z ogłoszeniami lub konkretne miejsca, jak na przykład https://www.mieszkania.inter-bud.pl/inwestycje-w-sprzedazy. Co może okazać się istotne?

Ile pieniędzy możesz zainwestować w nieruchomość?

Pierwsza kwestia, którą musisz przemyśleć, to kwestia finansów. Ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na zakup nieruchomości? Jeśli bierzesz kredyt, jaką masz zdolność kredytową? Odpowiedzi na te pytania pozwolą ci znacznie zawęzić obszar poszukiwań. Nie ma sensu oglądanie wszystkich dostępnych mieszkań, jeżeli masz świadomość, że na wiele z nich cię nie stać.

Gdzie chcesz zamieszkać? 

Przede wszystkim musisz sobie zadać pytanie, gdzie chcesz mieszkać. Czy interesuje cię centrum miasta, a może lepiej czujesz się na obrzeżach? Ścisłe centrum jest zazwyczaj bardzo drogie, może więc ze względów finansowych lepsze będą nieco oddalone od niego dzielnice? Jeśli szukasz ciszy, spokoju i kontaktu z naturą najlepiej szukać mieszkania na obrzeżach lub nawet pod miastem.

Nowe czy z drugiej ręki? 

Ważnym aspektem jest również to, czy interesuje nas mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Oczywiście w tym przypadku również musimy to rozważyć w kilku aspektach. I tak – jeżeli chcemy szybko się wprowadzić, zależy nam na tym, by czas oczekiwania nie był długi – wówczas zdecydowanie warto poszukać mieszkań z drugiej ręki – na mieszkania na rynku pierwotnym czasami trzeba czekać długie miesiące. Istotna jest tutaj także lokalizacja – w dużych miastach, takich jak Kraków, trudno znaleźć mieszkanie z rynku pierwotnego. Z kolei rynek wtórny pozwala nam zaoszczędzić (choć oczywiście nie zawsze).

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.