Monitoring do zabezpieczenia zamontowany na ścianie budynku

Odpowiedni poziom zabezpieczenia nieruchomości, sprawia że o wiele trudniej jest się do niej dostać, w sposób niezauważony. Rozbudowane systemy zabezpieczeń pozwalają na odstraszenie włamywacza lub stosunkowo szybkie powiadomienie właściciela, albo służb porządkowych o naruszeniu zabezpieczeń. Jakimi elementami systemu zabezpieczeń warto się zainteresować?

Czujki ruchu

Jednym z popularnych rozwiązań, jakie można zastosować do zabezpieczenia swojego mienia są czujki ruchu. Te niepozorne urządzenia mogą przesłać odpowiedni sygnał, który wzbudzi alarm. Ich działanie opiera się o wiążkę laserowa, która nie jest widzialna dla ludzkiego oka. Gdy ta zostanie przerwana – wzbudza czujkę, a ta następnie przesyła sygnał do centrali alarmowej, która wdroży odpowiednie procedury, które ma zaprogramowane.

Czujki zbicia szyby

To również przydatna czujka, która może umożliwić wykrycie włamywacza, który będzie starał dostać się do wnętrza, poprzez okno. Czujki te nastawione są na odpiowiednią częstotliwość dźwięku, która odpowiada zbijanemu szkłu. W ten sposób wybudza się i podobnie jak czujka ruchu, przesyła odpowiedni sygnał.

Rozwiązanie to może okazać się szczególnie przydatne w przypadku domów, mieszkań, czy lokali firmowych, które usytuowane są na parterze.

System monitoringu

Kamery są również przydatnym elementem zabezpieczenia mienia. Niekiedy są dość widoczne, co już w tym momencie może odstraszyć potencjalnego włamywacza. Natomiast w przypadku wtargnięcia na teren gdzie znajduje się budynek i system zabezpieczeń w formie m.in monitoringu, zdarzenie, sylwetka, a czasami nawet i twarz włamywacza, może zostać uwieczniona na nagraniu.

W przypadku kamer należy dobrać je odpowiednio do miejsca, w którym mają zostać użyte. Kamery do użytku zewnętrznego powinny cechować się posiadaniem odpowiednich norm odporności na wodę czy śnieg, a także trudne warunki atmosferyczne i niskie temperatury. Powinny mieć także odpowiedni poziom doświetlania obszaru, by bez problemu mogły rejestrować obraz nocą. W zależności od producenta i  modelu, zasięgi te mogą się różnić.

Kamery do użytku wewnątrz budynku nie muszą być już tak odporne na warunki atmosferyczne, jednak dobrze by cechowały się nie za dużym rozmiarem, by nie szpecić wnętrza. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kamery kopułkowe, które należą do niewielkich kamer, za to z dużym potencjałem.

Czy system zabezpieczeń się opłaca?

Jest to inwestycja w bezpieczeństwo naszego mienia, a gdy my również znajdujemy się w budynku – także i nasze. Choć kompletne systemy zabezpieczeń nie należą do najtańszych, to trzeba wziąć pod uwagę, że nie kupujemy czujek i kamer z dużą częstotliwością. Jest to przeważnie zakup na lata, dlatego wybierając sprzęt, warto postawić na wysoką jakość i niezawodność elementów, które będą składać się na system zabezpieczeń w naszym budynku.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.