Łóżko w hotelu

Tekstylia używane w hotelach, jak ręczniki, pościel hotelowa oraz inne elementy wyposażenia, które powinny znaleźć się w każdym pokoju, muszą mieć najwyższą jakość. Wynika to z wielu czynników, ale przede wszystkim z roli, jaką spełniają. Poniżej można zapoznać się z najważniejszymi argumentami, które przemawiają za tym, by wybierać tekstylia hotelowe najwyższej jakości.

Tekstylia hotelowe – wizytówka hotelu

Mogłoby się wydawać, że wizytówką hoteli jest wyposażenie wnętrza oraz jego wystrój. Jednak cechą, na którą goście najbardziej zwracają uwagę, jest przede wszystkim komfort. Wysoka jakość pościeli sprawia, że gość dobrze się wyśpi i chętnie wróci do hotelu. Im ma wyższą jakość, tym jest przyjemniejsza w dotyku i zapewnia spokojny sen. Ręczniki także odgrywają ogromną rolę. Są to elementy, które znajdują się najbliżej gościa. Zapewne bardziej zostanie zapamiętany ręcznik, czy lampa stojąca w kącie pokoju. Wysokiej jakości tekstylia są gwarancją zadowolenia gości. W końcu hotel to miejsce, które ma zaspokoić podstawowe potrzeby i zagwarantować możliwość snu oraz skorzystania z łazienki. Pościel wysokiej jakości wygląda też po prostu lepiej, a to podnosi prestiż hotelu oraz podkreśla dbałość o gościa.

Gwarancja czystości i porządku

Tekstylia do hoteli wysokiej jakości mają także inne zalety. Jedną z nich jest gwarancja, że wszelkie zabrudzenia mogą być łatwo usunięte. Pościel i ręczniki wysokiej jakości mogą być bez obaw prane w wysokich temperaturach z zastosowaniem odpowiednich środków piorących. Dzięki temu z tekstyliów zostaną usunięte wszelkie zabrudzenia, a bakterie, wirusy i drobnoustroje zostaną zniszczone. Czystość w hotelu rzuca się w oczy i jest doceniana przez klientów. Tekstylia niskiej jakości mogą zniszczyć się, jeśli będzie się je prac w wysokich temperaturach. Z kolei niższe temperatury mogą nie poradzić sobie z usuwaniem zabrudzeń, a już na pewno nie z dezynfekcją. To właśnie kolejny argument, który przemawia za wyborem tekstyliów wysokiej jakości — zagwarantują one łatwiejsze utrzymanie czystości.

Wytrzymałe i ekonomiczne tekstylia hotelowe

Kolejną zaletą pościeli i ręczników dobrej jakości jest wytrzymałość. Pościel hotelowa jest narażona na wzmożoną eksploatację. Często goście przebywają w hotelu zaledwie kilka nocy, czasem jest to nawet jedna noc. Po takim pobycie pościel bezwzględnie musi zostać wyprana. Częste pranie pościeli może się wiązać z jej szybkim zużywaniem. Dlatego konieczne jest wybranie pościeli mocnej i trwałej, jeśli chcemy, by służyła jak najdłużej. Im wolniej pościel będzie się zużywać, tym lepiej będzie wyglądać. Plusem te sytuacji są także względy finansowe. W końcu wolniej zużywająca się pościel sprawia, że zarządcy hotelu mogą zaopatrywać się w nią rzadziej. Bez wątpienia wyższy jednorazowy dodatek może okazać się sposobem na oszczędności w szerszej perspektywie.

Jak poznać, że pościel hotelowa ma wysoką jakość?

Pościel i tekstylia do hoteli charakteryzują się wysoką jakością, jeśli spełniają następujące cechy:

  • wykonane są z naturalnych materiałów wysokiej jakości, a nie mieszanki syntetycznych materiałów,
  • nie farbują ani podczas prania, ani podczas użytkowania,
  • nie rozciągają się, nie kurczą, czyli zachowują swój pierwotny kształt mimo prania i prasowania,
  • można je prać w wysokich temperaturach,
  • pochodzi od sprawdzonego producenta, a nie niedawno powstałej firmy na rynku,
  • ich cena jest zazwyczaj wyższa od produktów niższej jakości; nie jest to oczywiście wyznacznikiem, ale wyjątkowo niska cena powinna być alarmująca,
  • pościel i ręczniki są miłe w dotyku i miękkie, nie tracą swoich właściwości po praniu,
  • są zapakowane w odpowiedni sposób — w bezpieczne i szczelne opakowanie,
  • całe serie i komplety dostępne są w podobnych wzorach i kolorach.

Podsumowując, tekstylia hotelowe powinny mieć wysoką jakość. Dzięki temu będą wyglądać dobrze, ich konserwacja nie będzie sprawiała problemu i posłużą bardzo długo. Co więcej, pozwoli to ograniczyć kolejne wydatki na tekstylia. Każdy hotel z pewnością skorzysta, jeśli zaopatrzy się w dobre i trwałe produkty.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.