Jadalnia z pięknym żyrandolem wiszącym nad stołem

Jak wiadomo, lampy są niezwykle praktyczne. Służą nam już od wielu, wielu lat w oświetlaniu nam pomieszczenia w razie nastania ciemności. Nic więc dziwnego, że lampy stały się nieodłącznym i bardzo potrzebnym elementem wystroju. Chcąc nie chcąc, każdy z nas ma przynajmniej jedną lampę w każdym pomieszczeniu swojego mieszkania. Projektanci prześcigają się z coraz to nowszymi i nowocześniejszymi projektami lamp, które nierzadko są już nie tylko potrzebne do oświetlenia pomieszczania, ale służą jako piękne ozdoby w mieszkaniu. Jakie mamy rodzaje lamp i co mamy do wyboru?

Najlepsze lampy do dużego pokoju (salonu)

Jeżeli chodzi o dobranie najlepszej lampy do salonu, jest ich niezwykle dużo, wręcz nieskończona ilość. Oznacza to, że wręcz idealne do salonu będą lampy wiszące, lampy naścienne oraz lampy stojące. Wszystko tak naprawdę zależy od użytkownika (albo projektanta, który ten duży pokój właśnie projektował), który wie, co chce. Lampy w salonie powinny rzucać bardzo dużo światła rozproszonego.

Nie powinno się używać w salonie tylko jednej dużej wiszącej lampy, ponieważ dzisiaj już jest modniej oraz lepiej, gdy jest w pokoju więcej lamp. Powoduje to ocieplenie pomieszczenia. Świetną wiadomością jest to, że można się bawić światłem i kształtować wygląd naszego salonu. Na przykład powiększyć duży pokój, podwyższyć sufit albo go zniżyć.

Najkorzystniejsze lampy do pokoju dziecięcego

Do dziecięcego pokoju najlepsze są lampy, które nie rzucają dużego i ostrego światła. Dla dzieci bardzo ważna jest nauka, dlatego rodzice powinni zadbać o to, żeby dziecko miało przynajmniej jedną lampkę biurkową ustawioną na biurku i żeby dobrze oświetlała pracę domową oraz książki ucznia. Jeżeli uczeń jest leworęczny – powinien mieć lampkę po prawej na biurku, a jeżeli jest praworęczny – lampka powinna stać po lewej stronie biurka.

Jeżeli chodzi o lampkę przy łóżku – ta lampka powinna być lekko świecąca, ponieważ ciepłe oraz ostre światło wpływa negatywnie na dziecko – później ono zasypia. Taki sam rodzaj lampek i lamp powinien być zastosowany w każdej pracowni, jak i w biurze. Wpływa to na lepszą efektywność pracy i na mniejsze zmęczenie oczu.

Jakie są rodzaje lamp jeżeli chodzi o wystrój?

Jeżeli chodzi o wystrój – rodzajów lamp jest multum do wyboru, do tego z każdym dniem wybór lamp się zwiększa ze względu na to, że jest na nie bardzo duże zapotrzebowanie – jest projektowanych coraz więcej lamp. Lampy są dostępne już w każdym stylu – na przykład w stylu loft (surowym), w stylu glamour albo w stylu retro.

Świetnym pomysłem jest dobieranie do siebie w jednym pomieszczeniu lamp stworzonych z różnych materiałów i w różnych kolorach. Jest natomiast jedna ważna zasada – nie powinny one od siebie bardzo odstawać, a powinny być do siebie podobne tak, żeby zgrywały się zarówno ze sobą, jak i z pomieszczeniem. Mowa tu o lampach stojących, sufitowych, jak i wiszących.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeżeli nie mamy pomysłu co do doboru lamp oraz co do możliwości ich wyboru – skontaktujmy się z pracownikiem danego sklepu albo sprawdźmy najnowsze trendy w Internecie albo w gazetach o wystroju wnętrz.

Artykuł powstał przy udziale ekspertów sklepu z oświetleniem i wyposażeniem wnętrz – Szykownydom.com, oferującego m.in. oświetlenie marek Azzardo, Zumaline oraz Italux.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.