Struś z otwartym dziobem

Jakim cudem film Głupi i głupszy bardziej cda wypadł powyżej średniej w ocenach do dziś nie wiem. Kontynuacja Głupi i głupszy jest jak jazda po krętej drodze bez kierownicy.

Zagrali lepiej niż chcieli

Dobrana para obniżająca loty w każdej kolejnej produkcji w jakiej wystartuje to chyba klucz do sukcesu tej komedii. Chociaż patrząc na to z innej perspektywy, tępego też trzeba umieć zagrać. Na szczęście niskie IQ głównych bohaterów daje duże pole do popisu dla aktorów. Tu nikt ich o nadmiar powagi nie posądzi.

Głupi i głupszy cda – kto ich wypuścił na ulicę?

Już na samym początku farsa pokazuj,e że jest nastawiona na totalnie odjechaną akcje. Nie chodzi o jakikolwiek związek przyczynowo skutkowy. Film Głupi i głupszy bardziej cda ma swoich fanów mimo wszystko. Totalnie niedojrzali emocjonalni i psychicznie podstarzali goście, muszą dojść do celu. Oczywiście droga wiedzie przez cały znany Amerykanom świat (czyt. Stany Zjednoczone) przy okazji rozbrajając ludzki system w proch i miał. Wygląda to trochę jakby prowadził ślepy kulawego przez czarny las.

Bo głupi czerpie siłę z przyjaźni z głupszym

Wiecie co jest najbardziej dołujące w tym filmie? Obaj tacy głupi, a jednak się przyjaźnią, a my mieniący się inteligencją czy mamy kogoś takiego? Poprzez całą otoczkę pełną ubawy przebija to co powoduje, że zwątpienie nie godzi w ich jestestwo. Wspólnie są dla siebie zarówno podporą jak i ostoją swojego idiotyzmu. Dobrze się czują razem, bo wiadomo – w grupie siła (pożądana parafraza na własny użytek). Głupi i głupszy bardziej cda stanowi naprawdę wybuchową mieszankę absurdu jeśli chodzi o gatunek.

Kłopoty są po to aby z nich wychodzić z gracją i powagą

Duet jakich mało potrafi rozbawić do łez. Zmusza wręcz do śmiania się nie tylko z absurdalności zwykłej sytuacji. Przypomina mi to od razu stwierdzenie, że kałużę z błotem znajdzie i na suchej drodze. Tak samo z oboma przyjaciółmi. Nie szukają kłopotów, one same się jakoś przypałętają, bez zbytniego zaangażowania ze strony bohaterów. Przy okazji z ich sypią się takie żartobliwe określenia, że człowiekowi w jednej sekundzie włos się jeży, a w drugiej beret z głowy spada. No cóż oglądacie Głupi i głupszy bardziej cda na własną odpowiedzialność.

Sarkazm dobrze się sprzedaje

Oglądając Głupi i głupszy bardziej na cda mam wrażenie, że szyderstwo w wielu wydaniach buduje tam co drugą akcję. Banalne żarty toczą się po scenie jak kornik przez świerki w puszczy. Dlatego jeśli ktoś szukał komedii z ukrytym w wypowiedzi sarkazmem to obawiam się, że wsiadł do pociągu jadącego w przeciwną stronę. Powinien raczej sprawdzić jak się miewa serialowy dr House niż zaglądać Jimowi Carrey przez ramię.

Zadyma w kadrze

Jakkolwiek oglądając Głupi i głupszy bardziej cda ma się odczucie, że wszystko jest tam chaotyczne. No cóż nie macie złego wrażenia, chaos rządzi się tam swoimi prawami. A najlepsza jego para szaleje po kadrze rozbijając w pył cały splendor rzeczywistości.

Jak się nietrudno domyślić film zebrał też spore baty za tak absurdalne podejście do rzeczywistości. Na wstępie jednak już było ostrzeżenie, że ta dwójka wykorzystuje znikomą ilość obolałych szarych komórek. Dlatego też jeśli chcecie się podbudować i pomyśleć pozytywnie o własnych wpadkach to Głupi i głupszy bardziej cda jest jak najbardziej polecany.

Written by 

1 thought on “Głupi i głupszy bardziej cda – najgłupszy film od lat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.