Mierzenie okien do zamontowanie maskitier w oknach

Słoneczne i ciepłe dni to jeden z ulubionych okresów wielu ludzi mieszkających nie tylko w mieście, ale również na jego obrzeżach. Piękna pogoda zachęca do spędzania aktywnie czasu na zewnątrz — w formie spacerów, biegania czy jeżdżenia na rowerze. W trakcie lata są jednak dni, kiedy temperatura osiąga bardzo wysokie temperatury i wtedy dla bezpieczeństwa i zdrowia organizmu, lepiej przebywać w domu. Co jednak zrobić, gdy przebywając w mieszkaniu, odwiedzają Cię nieproszeni goście, jakimi są owady? Najlepszym i sprawdzonym rozwiązaniem jest montaż moskitiery. Wrocław, Kraków czy Warszawa — w każdym z wymienionych miejsc znajdziesz firmę produkującą ten praktyczny dodatek do okna. Dowiedz się, jak to zrobić i w jaki sposób samodzielnie wymierzyć okno, aby moskitiera była dobrze dopasowana.

Jaką moskitierę wybrać do domu?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli moskitier. We Wrocławiu oraz innych większych miastach znajdziesz wiele specjalistów, którzy pomogą Ci w wyborze najlepszego rozwiązania spełniającego wszystkie Twoje potrzeby. Warto jednak znać kilka podstawowych informacji, które pomogą Ci w podjęciu decyzji. Jednym z najbardziej popularnych modeli moskitier, jest rodzaj określanym mianem „ramkowych”. Można je zamontować zarówno na oknach aluminiowych, drewnianych, jak i PCV. Ogromną zaletą tego konkretnego modelu jest fakt, że można go w prosty sposób zdemontować z okien po zakończeniu sezonu letniego. Dodatkowymi atutami moskitier ramkowych jest ich atrakcyjna cena oraz szeroka dostępność.

Kolejnym, popularnym modelem są moskitiery zwijane, które posiadają niewielką kasetę. Dzięki temu elementowi możliwe jest szybkie schowanie moskitiery, jeśli potrzebujesz np. wywietrzyć dokładnie mieszkanie. Dodatkowo nie musisz demontować urządzenia na okres zimowy, wystarczy zwinąć je do kasety. Montaż moskitiery zwijanej nie należy do trudnych czynności, jednak, aby mieć pewność, że zostanie ona prawidłowo zainstalowana warto zwrócić się do doświadczonych fachowców.

Ostatnim rodzajem jest moskitiera plisowana, która jest zbudowana z aluminiowych profili, co czyni ją najbardziej odporną na czynniki zewnętrzne ze wszystkich wymienionych modeli. Moskitiera plisowana występuje w wersji pionowej lub poziomej, dlatego bez problemu dopasujesz ją do swoich potrzeb.

Mierzenie okna do moskitiery — o czym należy pamiętać?

Samodzielne mierzenie okien w celu dopasowania moskitiery nie należy do trudnych czynności, jednak należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim wymiary należy spisać bardzo dokładnie. Najlepiej użyć w tym celu miary budowlanej z metalu. Z kolei mierząc grubość Twojego okna, polecane jest użycie suwmiarki, która będzie dużo wygodniejsza. Ostatnią, równie ważną kwestią jest zwrócenie uwagi na montaż moskitiery. Upewnij się, że zainstalowane rozwiązanie nie będzie kolidować z otwieraniem i zamykaniem okna oraz nie będzie zasłaniać otworu okiennego. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów, czy wątpliwości w trakcie montażu moskitiery, warto zwrócić się do fachowców, którzy doradzą i zainstalują rozwiązanie w poprawny sposób.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.