Smażenie jajka na patelni na płycie indukcyjnej

Artykuł sponsorowany.

Płyty indukcyjne w wielu kuchniach cieszą się sporą popularnością. Rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, gdzie oprócz funkcjonalności stawia się również na interesujący design. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto poznać zalety, którymi charakteryzuje się płyta indukcyjna. Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru modelu dla siebie?

Jak działa płyta indukcyjna?

Wybór płyty grzewczej do swojej kuchni jest ważnym etapem podczas urządzania funkcjonalnego i komfortowego wnętrza do gotowania. Na rynku dostępne są między innymi płyty gazowe, ceramiczne oraz indukcyjne. Płytę indukcyjną zastosować można w każdej kuchni, w której zależy nam na zaawansowanym technologicznie i bezpiecznym przyrządzaniu potraw. Zasada działania tego urządzenia pozwala na uzyskanie szeregu korzyści. Budowa płyty indukcyjnej jest dość specyficzna. Nie ma tu bowiem grzałki ani źródła ognia. Proces gotowania oparty jest więc na specjalnych cewkach, które wytwarzają szybkozmienne pole magnetyczne. W rezultacie powoduje to nagrzewanie się naczynia.

Zalety związane z wykorzystaniem indukcji

Płyty indukcyjne posiadają wiele zalet. Jedną z najistotniejszych jest oszczędność energii. Urządzenie rozpoznaje wielkość naczynia oraz dostosowuje do niego powierzchnię pola grzania. Czas gotowania jest znacznie zredukowany. Producenci płyt indukcyjnych zadbali również o kwestie związane z bezpieczeństwem użytkowania sprzętu. Ryzyko poparzenia w tym przypadku jest znacząco zniwelowane. To dobra informacja przede wszystkim dla osób zamieszkujących z małymi dziećmi. Atutem okazuje się być także możliwość łatwego utrzymania sprzętu w należytej czystości. Kawałki jedzenia, które mogą spaść na płytę podczas procesu gotowania nie przywierają do niej oraz nie przypalają się.

Wybór najlepszej płyty indukcyjnej

Płyty indukcyjne stanowią świetny wybór dla wymagających użytkowników. Decydując się na jej zakup, należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną oraz określić własne preferencje i wymagania stawiane wobec urządzenia. Istotne są przede wszystkim jego wymiary, w szczególności szerokość. Uwagę zwrócić trzeba także na liczbę znajdujących się na płycie pól grzewczych, całkowity pobór mocy, rodzaj zasilania oraz ilość dodatkowych funkcjonalności. Wykonanie płyty grzewczej musi być solidne. Dobrej jakości materiały, takie jak szkło ceramiczne, gwarantują bowiem odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz długą żywotność. Dodatkowe funkcjonalności to na przykład rozpoznawanie wielkości garnka, łączenie pól grzejnych, programowanie czasu gotowania lub zdalne sterowanie smartfonem.

Interesujące produkty w swojej ofercie posiada firma Solgaz. Asortyment zawiera niewielkie urządzenie, które doskonale sprawdzą się u single lub w małych kuchniach. Jednocześnie nabyć można również indukcje 5 palnikowe, dedykowane do szafek o szerokości 80 cm. To propozycja dla prawdziwych miłośników gotowania, którzy posiadają liczną rodzinę. Każdy z klientów sklepu będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Solgaz funkcjonuje od rynku od wielu lat, dostarczając innowacyjnych rozwiązań kuchennych. Wysokiej jakości płyty indukcyjne stanowią doskonałe rozwiązanie, które cechuje się niezawodnością, energooszczędnością, wysoką funkcjonalnością oraz trwałością. Dzięki dużej różnorodności oferowanego w sprzedaży asortymentu, można zastosować je zarówno w niewielkich, jak i bardzo obszernych pomieszczeniach kuchennych.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.