Małe i duże telerze jako szkło użytowe leżą na drewnianym stole

Szkło jest materiałem wyjątkowo uniwersalnym i ma szeroki wachlarz zastosowań. Sprawdza się bowiem doskonale zarówno w roli typowo dekoracyjnej, jak i użytkowej. Łącząc w sobie elegancki wygląd z praktycznym zastosowaniem, jest niezbędne w każdym domu. Wyroby szklane z kategorii użytkowych to także doskonały pomysł na prezent, który każdemu przypadnie do gustu.

Szkło użytkowe – połączenie piękna i funkcjonalności 

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, dekorując w ten sposób swoje wnętrza. Ich widok poprawia nastój i sprawia, że przebywanie w danym pomieszczeniu jest pełne estetycznych doznań i po prostu przyjemne. Zgodnie z panującym ostatnio trendem minimalizmu, coraz częściej wybieramy rzeczy, które pełnią podwójną rolę – ozdoby oraz praktycznego, używanego na co dzień przedmiotu, unikając w ten sposób „przeładowania” swoich czterech kątów. W ten trend doskonale wpisuje się szkło użytkowe, które jest funkcjonalne, trwałe, uniwersalne, a przy tym po prostu piękne. Doskonale pasuje do mieszkań utrzymanych w różnych stylach, a dzięki niezwykle szerokiej gamie wyrobów oferowanych np. przez producenta szkła użytkowego Sigma-Glass każdy znajdzie coś, co idealnie odpowiada jego potrzebom i gustom.

Jakie przedmioty ze szkła można uznać za użytkowe? 

Jakie konkretne przedmioty można więc opatrzyć etykietą szkła użytkowego? Długą listę otwierają oczywiście naczynia szklane, których używamy niemal codziennie do picia różnych napojów, czyli szklanki, kufle, kieliszki, a także dzbanki i karafki. Każda z tych kategorii obejmuje wiele rodzajów szkła – same tylko kieliszki możemy podzielić na te do czerwonego i białego wina, szampana, koktajli… Podobnie rzecz ma się ze szklankami, które występują w wielu rozmiarach i wzorach, w zależności od tego, czy powstały z myślą o zimnych, czy też gorących napojach.

W zasadzie w każdym domu znajdziemy również szklane miski, salaterki czy ozdobne owocarki, w których można umieścić sałatki, przekąski, owoce, desery i nie tylko. Takie wyroby są niezastąpione w czasie przyjęć i na co dzień. Miłośnicy tortów i ciast nie wyobrażają sobie natomiast życia bez eleganckich szklanych pater i kloszy, pozwalających wyeksponować i zarazem zabezpieczyć wszelkie wypieki.

Mówiąc o szkle użytkowym, nie można zapomnieć o zastawach stołowych z hartowanego szkła, które odznacza się zwiększoną wytrzymałością i służy często przez długie lata. Praktyczne zastosowanie mają również przykuwające uwagę szklane bombonierki na nóżce i dekoracyjne słoiki przeznaczone na ciastka, czekoladki i inne słodkie przekąski.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.