Klucz w drzwiach który można używać do wielu zamków

Posiadając dom i firmę, ilość kluczy jakich się używa może przytłaczać. W związku z tym można zastanowić się nad rozwiązaniem, które ograniczy ich liczebność. Zastosowanie systemu na jeden klucz, pozwala dostosować wiele wkładek do danego klucza, a także poziomować je, udzielając dostępu do poszczególnych wkładek, dla danych osób.

Czym jest system na jeden klucz?

Rozwiązanie to pozwala na stworzenie systemu powiązanych ze sobą wkładek i kluczy. W ten sposób można posiadać zaledwie jeden klucz, którym można otworzyć wiele zamków. Dodatkowo dzięki możliwości poziomowania, nie każdy klucz musi posiadać taki sam poziom uprawnień. W ten sposób można posiadać np. klucz którym można otworzyć drzwi wejściowe do domu oraz firmy, ale inna osoba będzie miała dostęp tylko do jednego z wybranych zamków.

Rozwiązanie jakim jest system jednego klucza sprawdzi się zarówno w domu jaki i niedużych firmach. W ten sposób można przygotować dla ogrodnika klucz, którym otworzy furtkę i pomieszczenie gospodarcze, natomiast domownicy korzystający z tego samego systemu będą mieli dostęp do wszystkich zamknięć, które znajdują się w nim znajdują.

Czy tylko zamki mogą być w tym systemie?

W zależności od producenta oraz firmy zajmującej się tym rozwiązaniem, można ten system rozszerzyć o inne zamknięcia, jak np. kłódki. To rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne w firmach, gdzie prócz zamykania drzwi, mogą być także szafki z zamkami lub zamykane na kłódkę.

W ten sposób można znacząco rozbudować system jednego klucza, co zwiększa jego użyteczność i spektrum zastosowania.

Ile kosztuje taki system?

Cena jest mocno uzależniona od tego, jak bardzo rozbudowany ma być system oraz jakie komponenty zostaną użyte do jego stworzenia. W ten sposób można skompletować system, który będzie oparty o odpowiednie podzespoły, odpowiednie np. do drzwi wejściowych, drzwi do pokoi, kłódek, itd.

W związku z tym nie da się podać widełek cenowych, które mogłyby sumiennie oddać zakres cenowy. By dowiedzieć się ile może wynosić taka inwestycja, najlepiej skontaktować się z firmą, która zajmuje się realizacją takich systemów.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.