Kobieta wkłada dłonie do zbiornika z deszczówką

Wykorzystanie wody deszczowej w domu i ogrodzie to rozwiązanie bardzo ekologiczne, pozwalające jednocześnie na znaczne obniżenie rachunków. Zamiast pobierać wodę z wodociągów do różnego rodzaju prac gospodarczych, można posłużyć się darmową wodą deszczową. W tym celu należy przygotować specjalne zbiorniki na deszczówkę, pozwalające na jej zbieranie i magazynowanie.  Czy warto zbierać deszczówkę? Do czego może ona zostać wykorzystana?

Zastosowanie deszczówki w ogrodzie

Woda pochodząca z opadów jest z natury czysta i wolna od zarazków. Doskonale sprawdza się w wielu pracach gospodarczych. Deszczówka stosowana jest przede wszystkim do podlewania ogrodu. Wykorzystując zapasy z beczki na deszczówkę można przeprowadzić także wiele prac porządkowych, nie martwiąc się o zużycie wody i związane z tym koszty.

Czy woda deszczowa może być wykorzystywana w urządzeniach AGD?

Ponieważ deszczówka jest wodą miękką, może być ona stosowana do zasilania urządzeń AGD. Pranie w wodzie deszczowej sprawia, że nie trzeba stosować tyle proszku co w przypadku wody twardej pochodzącej z rurociągów. Jak wyjaśnia ekspert ze sklepu ogrodniczego i hurtowni doniczek online Sklep Kwiecisty: woda deszczowa nie powoduje osadzania się kamienia na grzałce, dlatego jest bezpieczna dla urządzeń AGD.

Zastosowanie deszczówki w instalacji sanitarnej

Kolejnym możliwym zastosowaniem deszczówki jest zasilanie domowej instalacji sanitarnej. Zgromadzona w zbiornikach woda deszczowa może być używana do spłukiwania toalet. Wykorzystanie deszczówki w domu wymaga wykonania dodatkowej instalacji, która ze względów bezpieczeństwa nie może łączyć się z instalacją wody pitnej.

Woda deszczowa może być stosowana zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Jeśli chcesz obniżyć rachunki za wodę i jednocześnie przyczynić się do zmniejszenia zagrożenia suszą, powinieneś rozważyć montaż zbiorników na deszczówkę w ogrodzie. 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.