Aranżacja łazienki ma duże znaczenie dla komfortu jej użytkowania oraz wrażeń estetycznych właścicieli danego domu. Wiele osób, szukając urządzenia do przestrzeni higieny i relaksu, decyduje się na wybór kabiny Walk-In. Warto wiedzieć, jakie są jej wady oraz zalety.
Jakie są zalety?
Kabiny typu Walk-In mają otwartą konstrukcję, a ich forma stanowi kompozycję gładkich, szklanych tafli. Tego typu prysznice wyróżniają się minimalizmem i nowoczesnością, dzięki czemu można je wykorzystać w wielu stylach aranżacyjnych. Do produkcji kabin wykorzystuje się przezroczyste lub półtransparentne, satynowe szkło. Montaż drzwi prysznicowych nie wyzwania – ponieważ ich nie ma. Kabinę można bowiem zainstalować w centralnym miejscu pomieszczenia lub w bezpośrednim otoczeniu ścian. Działania montażowe ograniczają się do przytwierdzenia szklanych tafli do twardych przegród lub stabilnego podłoża przy użyciu odpowiednich profili. Kabiny Walk-In stanowią idealne rozwiązanie w przypadku niewielkich przestrzeni. Ich stosunkowo nieduża forma nie przytłacza bowiem pomieszczenia. Kabina Walk-In jest również bardzo łatwa w czyszczeniu. Nie ma bowiem trudno dostępnych zakamarków, kumulujących brud oraz wilgoć.
Czy są jakieś wady?
Decydując się na wybór kabiny Walk-In, należy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniej hydroizolacji oraz spadku podłoża. Wytyczne te bardzo często wiążą się z koniecznością przearanżowania dotychczasowej przestrzeni łazienki. Wnętrze powinno być również dobrze ogrzane, gdyż otwarta kabina utrudnia utrzymanie odpowiedniej temperatury w trakcie kąpieli. Tego typu rozwiązania kondensują ponadto nadmierną ilość pary wodnej, która przedostaje się przez szklane ściany i osadza na elementach aranżacyjnych łazienki. Kabina nie jest zalecana w przypadku wnętrz, nie mających dobrej wentylacji.
Prysznic typu Walk-In stanowi świetne dopełnienie dużego lub małego pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, by przed zakupem kabiny upewnić się, że w łazience panują odpowiednie warunki do instalacji takiego urządzenia.