Biuro na wynajem z pięknymi roślinami

Lokalizacja biura może mieć kluczowy wpływ na działanie całego przedsiębiorstwa. Każdy właściciel firmy zapewne chciałby prowadzić swoją działalność w ścisłym centrum. Wiążą się z tym jednak pewne kwestie, na które warto zwrócić uwagę. W tym artykule, postaramy się opisać z czym wiąże się wynajem biura w Warszawie. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Profesjonalne biuro jest wizytówką firmy

Standard biura znacząco wpływa na prestiż Twojej działalności. Innowacyjny i nowoczesny lokal, może świadczyć o wysokiej jakości obsłudze kontrahenta. W swoim biurze często przyjmujesz potencjalnych klientów lub partnerów biznesowych? Wywrzesz o wiele lepsze wrażenie zapraszając ich do przestronnej sali konferencyjnej z dużymi oknami. Lokal powinien robić wrażenie już na samym wejściu – wyróżniać się zadbaną recepcją i estetycznym, przestrzennym holem.

Biura o wysokim standardzie i innowacyjnym wystroju są najbardziej doceniane w branży świadczącej usługi dla biznesu – zwłaszcza korporacyjnego. Kancelarie prawne, firmy zajmujące się obsługą księgowości czy IT, gabinety lekarskie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się luksusowe biura w centrum Warszawy.

Co świadczy o wysokim standardzie biura?

Developerzy zdecydowali się podzielić biura na cztery kategorie, względem „poziomu luksusu”. Wyróżniono kategorie: A, B, B+ oraz C. Wzięto pod uwagę 16 różnych kryteriów, a niektóre z nich to:

 • standard wykańczania pomieszczeń,
 • dobre połączenia komunikacyjne,
 • parking – zarówno dla pracowników i klientów,
 • połączenie telekomunikacyjne wewnątrz budynku,
 • zasilanie awaryjne,
 • klimatyzacja,
 • odpowiednia izolacja okien,
 • zaplecze socjalne.

Jeżeli chcesz wynająć luksusowy lokal z kategorii A, musi on spełnić minimum 13 kryteriów. Możesz liczyć się wówczas z wysokiej jakości przestrzenią użytkową, która z pewnością wywrze pozytywne wrażenie na Twoich klientach.

Czym kierować się wynajmując biuro w Warszawie?

Pierwszą i zapewne najbardziej istotną kwestią na którą należy zwrócić uwagę, jest czynsz. Nie należy jednak kierować się tylko i wyłącznie tym kryterium, ponieważ trzeba przede wszystkim określić potrzeby firmy, specyfikę branży i perspektywy rozwoju.

Wynajmując biuro w niezbyt korzystnej lokalizacji tylko dlatego, że jest tanie, nie tylko pozbawi Cię dostępu do potencjalnych klientów. Wpłynie to również na komfort pracy Twoich współpracowników, którzy będą mieli utrudniony dojazd.

Z kolei wynajęcie biura w ścisłym centrum może wiązać się z brakiem dostępnych miejsc parkingowych. Warto zatem rozglądać się, za wynajęciem lokalu w nowoczesnym biurowcu w centrum miasta. Można czasami trafić na korzystną ofertę. A jeżeli specyfika Twojej branży daje Ci pewność, że do Twojej firmy będą przychodzić klienci – tym bardziej.

Tego typu budynki o standardzie klasy A, oferują również sporo udogodnień, takich jak hotele, restauracje czy atrakcje rekreacyjne. Wówczas możesz wszelkie transakcje finalizować w przyjaznej atmosferze.

Dlaczego biura do wynajęcia w Warszawie cieszą się taką popularnością? Czy to dobry pomysł? Poniżej przedstawimy wady i zalety tego rozwiązania. Dzięki temu, podejmiesz słuszną decyzję, która będzie miała wpływ na przyszłe działanie Twojego przedsiębiorstwa.

Główne zalety wynajmu biura w centrum

 • Þ dobre połączenie komunikacyjne – do Twojego biura będzie można dotrzeć praktycznie każdym środkiem transportu miejskiego: tramwajem, autobusem czy metrem. To duże ułatwienie, zarówno dla Twoich pracowników jak i wielu klientów, którym zależy na czasie.
 • Þ rozbudowana infrastruktura – wynajęcie biura w centrum wiąże się również z łatwym dostępem do wielu instytucji. Możesz w każdej chwili udać się do pobliskiego banku, na pocztę, do urzędu czy nawet do sklepu. Śródmieście Warszawy cechuje również sąsiedztwo wielu obiektów, w których można zorganizować spotkanie biznesowe.
 • Þ więcej potencjalnych klientów – centrum każdego miasta to miejsce zrzeszające dużą liczbę ludzi. Wynajęcie biura w takiej lokalizacji to większe szanse na klientów, zdobycie renomy i wypromowanie marki.

Wady wynajmu biura w centrum

 • Þ wysokie ceny najmu – nie każdy może pozwolić sobie na wynajem lokalu w prestiżowej dzielnicy. Zwłaszcza młode firmy, które nie maja jeszcze stabilnego zaplecza finansowego. A ceny z pewnością będą wysokie…
 • Þ utrudniony transport własnym pojazdem – ilość samochodów jest znacznie większa w centrum, dlatego korki są nieuniknione. Może pojawić się wówczas problem z dotarciem do pracy na czas, jak również ze znalezieniem miejsca parkingowego.
 • Þ hałas i duży ruch – wynajmując biuro w centrum Warszawy możesz zapomnieć o pracy w ciszy i spokoju. Minusem tej lokalizacji z pewnością jest nieustanny gwar, powodowany dużą ilością ludzi i pojazdów. Jeżeli biuro nie będzie wyposażone w specjalnie izolowane okna, praca w takich warunkach może być uciążliwa.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego biura może sprawić wiele problemów, zwłaszcza początkującym przedsiębiorcom. Jeżeli nie wiesz w jakim miejscu znajdzie się Twoja działalność za rok-dwa lata, nie warto ryzykować i wynajmować drogiego biura w centrum. Pochłonie większość Twojego zysku, a tego przecież każdy przedsiębiorca woli uniknąć. Z kolei, jeżeli specyfika Twojej branży i jej poprawne działanie zależy od lokalizacji – może lepiej poszukać oszczędności gdzieś indziej?

Źródło zdjęcia: pexels.com.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.